2 No’lu Baro

                        Hukuk tarihimize geçecek baromuzu, 2055 kurucu meslektaşımızın imzasıyla kurmuş bulunmaktayız. İstanbul 2 No’lu Baromuz ile meslektaşlarımız gönüllü üye olacakları bir baroya sahip olmuştur. Üstlendiğimiz sorumluluğumuzla Baromuzu büyütmek için hep beraber çok çalışacağız.

                         Meslektaşları arasında ayrım gözetmeyen bir baro için yola çıktık. Hakkı ve adaleti üstün tutan, haksızlığa ve ayrımcılığa her şartta karşı duran bir meslek kuruluşu için kolları sıvadık. Mesleğimizi layık olduğu yere taşıma, meslektaşlarımızı destekleme, meslek disiplinini ve ahlakını koruma ve adaletin tesisi için çalışma azmi ve kararlılığındayız.

                        Baromuza üye olan meslektaşlarımızın her biri, adaletin tesisini ideal olarak benimsemiştir. Bu ideal çerçevesinde bir araya gelen meslektaşlarımızın hiçbirinin seçim kampanyası sürecinde kırılmamasına, incitilmemesine özen gösterilecektir.

                           İstanbul 2 No’lu Baro başkan ve yönetimi, mensuplarını yönetmek için değil üyelerine hizmet etmek ve mesleğin icrasının önündeki engelleri kaldırılmak için gayret edecektir.

                            İstanbul 2 No’lu Barosu, yalnızca mesleğimize ve meslektaşlarımızın sorunlarına odaklanacak, kimseyi ötekileştirmeden herkese hizmet verecektir. Birlikte yola çıktığımız meslektaşlarımızdan aldığımız güçle, yardımlaşma ve dayanışma içinde mesleğimizi layık olduğu şekilde temsil etmenin gayreti içinde olacağız.

                          Meslek mensupları arasındaki dayanışma ve yardımlaşma sağlanırken genç avukat ve stajyer meslektaşlarımızın  sorunları da önceliklerimiz arasında yer alacaktır.

İnanıyoruz ki, İstanbul 2 No’lu Barosu ile hukuk sistemimiz daha da güçlenecek, savunmanın sesi daha gür olacaktır.

Tüm saygıdeğer meslektaşlarımızı bu çağrımızın altında buluşmaya davet ediyor ve desteklerinizi bekliyoruz.

                           Av. Yasin Şamlı